Co to jest chlorella? – Green Alga uniwersalny nawóz ekologiczny

Chlorella Vulgaris to gatunek jednokomórkowych alg słodkowodnych z grupy zielenic zamieszkujący zbiorniki wodne. Jest to jeden z najstarszych organizmów na świecie – zamieszkuje Ziemię od ponad 3 miliardów lat. Jej właściwości od wieków wykorzystywane są w medycynie chińskiej i indyjskiej. A od ponad 20 lat chlorella jest uniwersalnym nawozem ekologicznym wykorzystywanym w rolnictwie naturalnym i konwencjonalnym.

Doświadczenia w wykorzystywaniu właściwości chlorelli w rolnictwie i sadownictwie są efektem poszukiwań optymalnie efektywnych metod nawożenia wspierających jednocześnie środowisko i regenerujących glebę.

 

Jak działa nawóz z alg? – Chlorella jako środek nawożący rośliny i regenerujący glebę

Nawóz z alg słodkowodnych Chlorella Vulgaris, taki jak Green Alga, bazuje na unikatowych właściwościach tego gatunku alg.

Chlorella jest jedyną algą w środowisku, która posiada tak wysokie stężenie wszystkich składników odżywczych potrzebnych do wzrostu roślinom.

Chlorella jest najbogatszym źródłem chlorofilu w przyrodzie.

Cechą charakterystyczną tej algi jest budowa komórkowa zbliżona do budowy komórek roślin. Dzięki tej właściwości składniki odżywcze zawarte w aldze są niezwykle łatwo przyswajalne przez rośliny. Ponadto, składniki odżywcze w algach zawartych w nawozie dolistnym Green Alga powstają w procesie fotosolarnym. Dlatego rośliny „odczytują” je jako składniki wytworzone przez nie same.

Chlorella Vulgaris – zawarta w nawozie Green Alga – nawożąc rośliny jednocześnie korzystnie wpływa na glebę. Oczyszcza ją z metali ciężki i azotanów i wspomaga rozwój mikroorganizmów w niej żyjących.

Co cennego zawiera chlorella? – składniki nawozu z żywych alg słodkowodnych Green Alga

Chlorella jest skarbnicą wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla roślin. W jej składzie, oprócz oczywistych i niezbędnych pierwiastków, takich jak azot, potas, znajdują się:

co to jest chlorellaMakro i mikroelementy: m.in. żelazo, wapń, potas, magnez,
cynk, mangan, selen, sód, miedź, jod, beta-karoten, kobalt.

Witaminy: A, B2, B2, B6, B12, C, D, E, K1, biotyna, witamina PP, cholina.

19 aminokwasów: min: lizyna, arginina, histydyna, tyrozyna,

leucyna, fenyloalanina, biotyna, itd.

Chlorella Growth Factor – Czynnik Wzrostu Chlorelli

Jest unikatową mieszaniną aminokwasów, peptydów, witamin, minerałów i kwasów nukleinowych, dzięki którym alga w naturze ma możliwość rozwoju do 40 cykli w ciągu doby.

Jest jednocześnie odporna na skrajnie nieprzyjazne warunki bytowe, co umożliwia jej przetrwanie nawet w stanie hibernacji lub suszy.

CGF jako składnik nawozu naturalnego:
  • stymuluje wzrost i rozwój roślin
  • wspomaga wszystkie procesy wegetacji
  • poprawia odporność na działanie chorób i szkodników
  • uodparnia na niekorzystne czynniki pogodowe – suszę, przymrozki
  • spowalnia procesy starzenia komórkowego
  • regeneruje rośliny uszkodzone z powodu chorób, nieprzyjaznych czynników środowiskowych i zmian pogodowych
Menu